28 czerwca jest dniem urodzin Roberta Guthriego, amerykańskiego mikrobiologa, który wprowadził do diagnostyki pierwsze w świecie badanie przesiewowe noworodków w kierunku fenyloketonurii (PKU) z krwi pobieranej na specjalną bibułę. Jego misją, której poświęcił resztę życia, stało się wprowadzanie badań przesiewowych noworodków we wszystkich krajach. Dlatego od 2021r, w hołdzie dla R. Guthriego, 28 czerwca obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Badań Przesiewowych Noworodków.

Z okazji tego święta życzymy wszystkim pracownikom laboratoriów przesiewowych, lekarzom, pielęgniarkom, rodzicom i wykrytym dzieciom dużo siły i wytrwałości, drobnych radości, jak najwięcej sukcesów, zdrowia, cierpliwości i wielu wspaniałych chwil!

Proszę wpisać nazwę użytkownika i hasło dostępu do serwisu pkuWEB.
Użytkownik :
Hasło :  Nie pamiętam hasła
 

Użytkownik logując się do serwisu pkuWEB wyraża równocześnie zgodę na zapisywanie ciasteczek (html cookies) w używanej przeglądarce. Zapisywane ciasteczka służą wyłącznie do ułatwienia przeglądania stron serwisu. Świadoma zgoda na używanie ciasteczek wyrażona została podczas podpisywania umowy na korzystanie z serwisu pkuWEB zawartej w regionalnym ośrodku badań przesiewowych.

D ostęp do stron możliwy jest tylko dla osób zarejestrowanych jako użytkownik systemu pkuWEB. Aby uzyskać identyfikator użytkownika i hasło dostępu należy zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie. Konto może również zostać utworzone w laboratorium wykonującym badania przesiewowe noworodków.

Zakład Badań Przesiewowych i Diagnostyki Metabolicznej
Instytut Matki i Dziecka
ul. Kasprzaka 17a
01-211 Warszawa
tel. 22-32-77-161
pkuWEB(2019)
Regulamin
RODO